Az UNICEF iskolákat épít újrahasznosított műanyag téglákból: az oktatás és a környezetvédelem egyesítése

Elefántcsontparton 1,6 millió gyermek nem vehet részt a iskolai oktatásban, és a régió extrém környezetszennyezésnek van kitéve. Az UNICEF talált egy innovatív megoldást ezen kihívások legyőzésére: iskolaápítés újrahasznosított műanyag téglákkal.

Oktatás, műanyagok újrahasznosítása és élhető épületek

Újrahasznosítás – GEZE-UNICEF Karácsonyi akció – „Ajándékozás helyett adakozás”

A műanyag hulladékból falazótéglákat gyártanak iskolai épületekhez. Ezáltal élhető épületet és oktatási lehetőségeket teremtenek gyermekek számára.

Elefántcsontparton körülbelül 1,6 millió gyermek nem vehet részt a iskolai oktatásban. Ezzel egyidőben a régió extrém környezetszennyezésnek van kitéve, különös tekintettel a műanyag hulladékokra. Ez a két kihívás katasztrofális hatással van a társadalomra és a környezetre nézve egyaránt. A probléma megoldása érdekében az UNICEF életre hívott egy figyelemreméltó projektet az elefántcsontparti gyermekek jövőjére vonatkozó perspektívák támogatása érdekében, amelyet mi is szívesen támogatunk. Hiszen arról van szó, hogy élhető épületeket teremtsünk.

Az UNICEF innovatív megoldása

UNICEF – „Ajándékozás helyett adakozás”

Iskolaépítés műanyag téglákból az Elefántcsontpart déli részén levő Abidjan egyik elővárosában, Yopougonban. © UNICEF/UNI360067/Diarassouba

UNICEF – „Ajándékozás helyett adakozás”

Gyerekek az újrahasznosított műanyag téglákból épült iskolájuk játszóterén Sakassou városában. © UNICEF/UN0616769/Dejongh

Az UNICEF elindított egy innovatív kezdeményezést a problémák egyidejű megoldása érdekében. Iskolákat építenek, méghozzá újrahasznosított műanyag téglákból. Ez a kezdeményezés több pozitív hatást is rejt magában:

  • Környezetvédelem az újrahasznosítás révén: Tonnaszámra újrahasznosítják a műanyag hulladékokokat és azt iskolaépítésbe fordítják, ami jelentősen csökkenti a környezetszennyezést
  • Családok gazdasági támogatása: Az újrahasznosítás révén az anyák munkához jutnak az újrahasznosítás piacán, és ezzel hozzájárulnak a családi jövedelem növeléséhez.
  • Oktatási esélyek a gyermekek számára: Az új iskolák révén több ezer olyan gyermek számára nyílik meg az esély az oktatásban való részvételre, akik korábban nem vehettek abban részt. A jól képzett oktatók és oktatási anyagok segítik ezen gyermekek fejlődését és ezzel utat nyitnak számukra a jövőre vonatkozó perspektívák felé.

Közösen mindenkinek elérhetővé tesszük a fenntartható jövőt.